Muzeum Powstań Śląskich Wystawa multimedialna

Kolejny – po warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – projekt muzealny z naszym udziałem. Tym razem celem miało być poszerzenie wiedzy na temat burzliwych lat powstańczych na Górnym Śląsku. Wystawa oparta na filmowej narracji przenosi zwiedzających do Świętochłowic w 1919 r., pokazując następne trzy niezwykłe lata historii Górnego Śląska.

Prace nad stworzeniem kompletu stanowisk – od koncepcji po finalną realizację – trwały niespełna rok. Nasze materiały przyczyniły się do uatrakcyjnienia wystawy, a co za tym idzie do bliższego poznania historii w sposób ciekawy i trafiający do każdego odbiorcy.

Co zrobiliśmy:

Strategia Digital Content Druk Identyfikacja

Multimedia

W Clos Brothers – od scenariusza i koncepcji graficznych i funkcjonalnych po całkowitą realizację – powstało 21 stanowisk interaktywnych i instalacji multimedialnych oraz krótkometrażowy film fabularny z udziałem m.in. Franciszka Pieczki i Mariana Dziędziela. Stworzone przez nas całościenne projekcje uzupełniają scenografię Muzeum.

 

Dodatki

Zaprojektowaliśmy również 6 plansz merytorycznych będących elementami scenografii oraz tabliczki tworzące specjalną ścieżkę dla najmłodszych zwiedzających.

 

Dotknij, posłuchaj

Projekt łączy atrakcyjne wizualnie materiały archiwalne z intuicyjną nawigacją i komentarzem historycznym. Materiały archiwalne można oglądać w 3D, segregować i powiększać, a nawigacja za pomocą gestów pozwala na płynne, chronologiczne zgłębianie każdego z tematów.

 

Wiedza przez zabawę

Oprócz zgłębienia burzliwej historii Górnego Śląska zwiedzający mogą także oglądać materiały propagandowe z epoki, zagrać w grę „Ekwipunek Powstańca", dobierając właściwe epoce atrybuty żołnierskie, zapoznać się z leksykonem broni, przeglądać statystyki i ciekawostki.